• StudiaNET.pl  Uczelniane Centrum Kształcenia na Odległość Politechniki Koszalińskiej
  • StudiaNET.pl  Uczelniane Centrum Kształcenia na Odległość Politechniki Koszalińskiej
  • StudiaNET.pl  Uczelniane Centrum Kształcenia na Odległość Politechniki Koszalińskiej
  • StudiaNET.pl  Uczelniane Centrum Kształcenia na Odległość Politechniki Koszalińskiej
  • StudiaNET.pl  Uczelniane Centrum Kształcenia na Odległość Politechniki Koszalińskiej
Aktualności - WF-WP

Wirtualna Fizyka - Wiedza Prawdziwa

Drukuj PDF

18 grudnia 2014 roku projekt Wirtualna Fizyka - Wiedza Prawdziwa zdobył I nagrodę w konkursie Szkoła się opłaca 2014. Projekt został doceniony przez specjalistów Ministerstwa Edukacji Narodowej z pośród wielu innych projektów innowacyjnych.

Pierwsze miejsce zdobyła Politechnika Koszalińska, drugie Politechnika Warszawska, a trzecie w tej kategorii Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej.

30 maja 2013 roku oficjalnie zakończyliśmy projekt Wirtualna Fizyka -Wiedza Prawdziwa. Na dzień dzisiejszy z finalnej wersji produktu (więcej informacji o produkcie) korzysta ponad 220 szkół Ponadgimnazjalnych z całej Polski. Film o projekcie

Gorąco cieszy nas, że produkt wzbudził tak duże zainteresowanie i spełnił Państwa oczekiwania. Jest to dla nas wspaniała nagroda za cały trud i ciężką pracę włożoną w jego realizację (ewaluacja projektu).

Mapka projektu


W nawiązaniu do wciąż napływających próśb i pytań ze strony zainteresowanych nauczycieli informujemy, że w związku z zakończeniem projektu nie przyjmujemy już kolejnych uczestników oraz nie posiadamy już odtwarzaczy blu-ray, ale produkt nadal jest bezpłatnie upowszechniany i wciąż można otrzymać pełną wersję innowacyjnych narzędzi edukacyjnych :)

Poprawiony: piątek, 25 listopada 2016 21:36 Więcej…
 

Projekt Zakończony

Drukuj PDF

30 maja 2013 roku oficjalnie zakończyliśmy projekt Wirtualna Fizyka -Wiedza Prawdziwa. Po raz kolejny, chciałbym w imieniu własnym, jak i całego zespołu zarządającego gorąco podziękować wszystkim uczestnikom projektu, zarówno tym którzy nauczają fizyki przy wykorzystaniu innowacyjnego produktu, jak i tym, którzy w ten sposób zgłębiają jej tajniki.

Gorąco wierzę w to, że produkt przysłuży się zniwelowaniu mylnych przekonań nt. fizyki, powiększy grupę jej zwolenników i zachęci młodzież do studiowania na kierunkach technicznych.

Jednocześnie chciałbym podkreślić, iż bardzo liczymy na dalszą współpracę z Państwem, mając nadzieję że będzie ona równie miła i owocna.

Ponadto wszystkich uczniów szkół Ponadgimnazjalnych serdecznie zapraszam do studiowania na Politechnice Koszalińskiej oraz życzę wielu sukcesów w nauce i samych trafnych decyzji życiowych. Pamiętajcie, że kierunki techniczne są obecnie kluczowym elementem współczesnej gospodarki i odpowiedzią na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy.

Pozdrawiam

prof. nadzw. dr hab. inż. Tomasz Królikowski

Poprawiony: poniedziałek, 03 marca 2014 10:13
 

Kolejny sukces Wirtualnej Fizyki!

Drukuj PDF

Z przyjemnością informujemy, że projekt Wirtualna Fizyka - Wiedza Prawdziwa, realizowany przez Uczelniane Centrum Kształcenia na Odległość StudiaNET Politechniki Koszalińśkiej zajął 4 miejsce na liście rankingowej Liderów Innowacji i Współpracy Ponadnarodowej PO KL 2007-2013.

Ocenę merytoryczną projektów przeprowadziło jury, w skład którego weszli: przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju Regionalnego (IZ PO KL), przedstawiciel Instytucji Pośredniczącej II stopnia oraz eksperci.

 

Koniec etapu wdrażania

Drukuj PDF

Drodzy Państwo,

Wraz z końcem maja zakończyliśmy etap wdrażania finalnej wersji produktu zrealizowanego w ramach projektu Wirtualna Fizyka - Wiedza Prawdziwa. Przekazaliśmy szkołą ponadgimnazjalnym blisko 300 odtwarzaczy blu-ray wraz z zestawami płyt i poradnikiem użytkownika.

Na tym etapie, pragniemy gorąco podziękować wszystkim uczestnikom projektu za miłą współpracę i wkład włożony w tak duże przedsięwzięcie jakim było rozpropagowanie produktu na całą Polskę. To dzięki naszej wspólnej pracy dotarliśmy do ponad 20 tysięcy młodych ludzi.

Mimo iż etap wdrażania dobiegł końca ciągle otrzymujemy zgłoszenia od osób zainteresowanych uczestnictwem. W związku z tym pod linkiem http://tnij.org/wf-wp-testowa udostępniliśmy komplet płyt zawierających pełną wersję produktu w wersji DVD.

Z wyrazami szacunku

Zespół Projektu Wirtualna Fizyka - Wiedza Prawdziwa

Poprawiony: poniedziałek, 21 października 2013 07:57
 

SUKCES UCZESTNIKÓW PROJEKTU WIRTUALNA FIZYKA

Drukuj PDF
19.04.2013 odbył się Wojewódzki Finał Olimpiady Wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii. W wydarzeniu wzięli udział uczestnicy projektu Wirtualna Fizyka - Wiedza Prawdziwa. Uczniowie Pani Renaty Kmiećkowiak z dumą reprezentowali Zespół szkół Elektronicznych i Samochodowych w Zielonej Górze. Jak się okazało chłopcy odnieśli bardzo duży sukces.

W wojewódzkim finale zajęli oni kolejno:
1 miejsce (Szymon Ratajczak)
3 miejsce (Szymon Olejniczak)
5 miejsce (Błażej Kowalewicz)

Prócz tego chłopcy wygrali również w Krajowym Finale olimpiady, zajmując kolejno:
2 miejsce (Szymon Olejniczak)
4 miejsce (Szymon Ratajczak)
5 miejsce (Błażej Olejniczak)

Olimpiada składała się łącznie z trzech etapów. Eliminacje środowiskowe prowadzone były w zgłoszonych szkołach ponadgimnazjalnych. Kolejnym etapem były eliminacje wojewódzkie, w których udział wzięli laureaci z eliminacji środowiskowych oraz młodzi rolnicy i właściciele gospodarstw agroturystycznych. Całość zakończył finał krajowy, który organizowany był w Poznaniu 15.05.2013 r.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce!

Olimpiada jest największym innowacyjnym przedsięwzięciem w Polsce. Celem zmagań było sprawdzenie oraz podniesienie wiedzy z zakresu odnawialnych źródeł energii wśród młodych ludzi. W finale wojewódzkim uczestniczyło 50 osób, a w eliminacjach na terenie województwa lubuskiego rywalizowało aż 400 osób.
Poprawiony: poniedziałek, 20 maja 2013 13:39
 


Strona 1 z 7